Meble do biura

Meble do biura

Jakie powinny być najlepsze meble do biura? Pytanie wydaje się być pytaniem z gatunku banalnych. I dla wielu osób takim właśnie jest. Wystarczy przecież użyć wyszukiwarki internetowej i na wskazane hasło pojawi się nam mnóstwo rezultatów. Otrzymamy wiele propozycji, naprawdę jest w czym wybierać. Ale problem pojawi się w momencie, gdy zorientujemy się, że w gąszczu ofert większość z nich jest praktycznie rzecz biorąc taka sama (lub bardzo podobna). Więc które z nich wybrać?

Meble biurowe – które są najlepsze?

Nie ma jednej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Bardzo wiele zależy od charakteru pracy, wielkości zespołu, branży w jakiej działamy. Istotna jest wizja i misja firmy oraz to czy chcemy identyfikować odpowiednio przestrzeń, w której pracują nasze zespoły. Na przykład kwestia czy pracujemy w przeważającej mierze zespołowo, czy indywidualnie będzie bardzo istotnie wpływało na sposób aranżacji przestrzeni biurowych. Kolejna kwestia to styl w jakim utrzymujemy, czy też chcemy utrzymywać przestrzeń pracy – ma być nowocześnie? Industrialnie? Klasycznie? Loftowo? Domowo?

Rodzaje mebli do biura

W zależności od charakteru pracy meble możemy „akademicko” podzielić na meble pracownicze, meble gabinetowe, czy też na przykład meble konferencyjne. Ale cóż ten podział nam daje? W sposób oczywisty – nic. Nie ważne jakim przymiotnikiem opiszemy meble – ważne jest jakie cechy one posiadają, jakie możliwości dają i jak będą postrzegane przez naszych pracowników, ale także klientów, kontrahentów czy szerzej gości (wszak stare przysłowie mówi „jak się widzą, tak cię piszą”).

Meble do pracy (pracownicze)

Meble zwane potocznie pracowniczymi to bardzo szerokie spektrum różnych rozwiązań. Mogą to być zarówno meble do pracy indywidualnej, jak i wielostanowiskowe biurka do pracy w większych grupach. Jeżeli mamy przestrzeń wieloosobową, to jednym z pytań jest czy biurka mają tworzyć zwartą, jednorodną bryłę, często na wspólnym stelażu, czy też każde biurko ma stanowić odrębną całość. Oba rozwiązania mają swoje zalety: wieloosobowe biurka typu bench to z reguły niższa cena, mniej nóg, dzięki czemu możemy lepiej i wygodniej pracować. Minusem jest to, że takie zestawy biurek nie są mobilne – nie da się ich dowolnie przestawiać, rozdzielać itp. Taką możliwość daje rozwiązanie polegające na tym, że każde biurko tworzy odrębną część. Tu w każdej chwili mamy zachowaną pełną mobilność.

Biurka – czy z regulacją wysokości?

Nowoczesne meble do biura to przede wszystkim biurka. Zmieniający się charakter pracy powoduje, że w przestrzeniach biurowych mamy coraz mniej szaf, regałów, czy konterów (wyjątkiem są to szafki personalne – lockery, o których więcej możesz przeczytać tutaj: szafki lockery). Nieodłącznym elementem w przestrzeni biurowej są niezmiennie biurka. Bardzo ważnym pytaniem w kontekście biurek jest to czy mają one mieć możliwość płynnej regulacji wysokości blatów? Wszelkie argumenty natury zdrowotnej mówią zdecydowanie TAK. Biurka takie są oczywiście droższe od biurek stacjonarnych, ale ta różnica nie jest aż tak duża jak mogłoby się wydawać na tzw. pierwszy rzut oka. Warto sprawdzić taką opcję, i jeżeli budżet na to pozwoli, wybrać właśnie takie rozwiązanie.  

Meble do gabinetu

Gabinety stanowią często odrębną część biura. Co prawda ogólnoświatowy trend nakazuje rezygnację z indywidualnych gabinetów, ale wciąż w zdecydowanej większości firm gabinety, a co za tym idzie i meble gabinetowe są niezbędne. Meble do gabinetów to zagadnienie warte odrębnego rozważania – więcej informacji znajdziesz tutaj: meble gabinetowe.

Budki akustyczne – miejsce do indywidualnej pracy

Meble do biura w obecnych czasach zaskakują. Coraz powszechniejsze stają się sale relaksu czy też przestrzenie do nieformalnych spotkań wyposażone w gry komputerowe czy też na przykład stoły bilardowe. Poza takimi przestrzeniami wspólnej pracy coraz częściej niezbędne są przestrzenie do pracy indywidualnej, wymagającej skupienia. Odpowiedzią na takie potrzeby są budki akustyczne, dostępne zarówno jako budki jednoosobowe, jak również w wersjach wieloosobowych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: budki akustyczne.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi specjaliści pomogą dobrać optymalne rozwiązania do Twojego biura. Zaprojektujemy Twoje nowe biuro!

Potrzebujesz mebli biurowych, metalowych, mebli do gabinetu, szkoły czy salonu?

Sprostamy twoim wymaganiom i pomożemy Ci wybrać meble idealnie pasujące do twoich potrzeb!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

NASI KLIENCI